Bojlery - zasobniki ciepłej wody w wykonaniu przeciwwybuchowym Ex

 

Częstym problemem w obiektach przemysłowych takich jak rafinerie, zakłady chemiczne, platformy wiertnicze jest dostarczenie ciepłej wody do obiektów zlokalizowanych z dala od głównych linii ciepłowniczych, a znajdujących się w strefie zagrożenia wybuchem.
Obiekty takie, jak laboratoria, łazienki, punkty poboru próbek, pomieszczenia socjalne i inne wymagają dostarczenia ciepłej wody. Nie zawsze z punktu widzenia ekonomicznego opłacalne jest projektowanie i budowa sieci ciepłowniczej doprowadzającej ciepłą wodę do tych obiektów.

 

Rozwiązaniem tego problemu są elektryczne zasobniki ciepłej wody użytkowej . Do uzyskania ciepłej wody potrzebne jest jedynie doprowadzenie energii elektrycznej i zasilanie w zimną wodę z sieci wodociągowej.
Zasobniki mogą być stosowane w Strefie I i Strefie II zagrożenia wybuchem gazów i par cieczy palnych grupy: IIA, IIB, IIC i klasie temperaturowej T5 .

 

Zasobniki dostępne w wersji do montażu nad umywalką , w wersji stojącej i zawieszanej na ścianie. Urządzenia wyposażone są w niezbędną automatykę zabezpieczającą oraz termostat.

Zasobniki przeznaczone są do montażu naściennego oraz w wersji stojącej posiadają pojemności od 35 litrów do 500 litrów.

Pojemność zasobników montowanych nad umywalkami to 7 lub 10 litrów. Zasobniki zasilane napięciem 230V lub 400V AC.

Więcej informacji na temat grzejników znajdziesz na stronie www.tom-el.com.pl

 
 

Karty katalogowe