BLOG - AKTUALNOSCI
Zobacz więcej wpisów na naszej stronie www.tom-el.com.pl

.

Ogrzewanie pomieszczeń w strefach zagrożonych wybuchem za pomocą nagrzewnic elektrycznych VLEx

Ogrzewanie ciepłym powietrzem to idealne rozwiązanie do dużych obiektów o charakterze produkcyjnym, warsztatów, magazynów. Ten system ogrzewania wyróżnia się wyjątkową prostotą budowy i montażu, bez rozbudowanych instalacji oraz doskonałą efektywnością. Stosując nagrzewnice powietrza zapewniamy szybkie osiągnięcie żądanej temperatury. Ogrzewać możemy całe pomieszczenia i może to być jedyne źródło ciepła albo możemy stosować nagrzewnice jako dodatkowe ogrzewanie, również punktowe. Nagrzewnice to urządzenia grzewczo-wentylacyjne, są one w stanie szybko nagrzać dane miejsce. Skuteczność zawdzięczają wentylatorowi, który wymusza obieg powietrza i jego równomierne rozprowadzenie. Nagrzewnice powietrza VLEx w wykonaniu przeciwwybuchowym zostały zaprojektowane specjalnie do zastosowań przemysłowych w i są idealne do  stosowania w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem gazów i par cieczy palnych grupy wybuchowości: IIA, IIB, IIC i klasie temperaturowej T3.

Czytaj dalej na www.tom-el.com.pl - Ogrzewanie pomieszczeń w strefach zagrożonych wybuchem za pomocą nagrzewnic elektrycznych VLEx

Bezpieczeństwo pracy w strefach Ex - wentylatory przenośne

Temat ogrzewania  pomieszczeń, ogrzewania kontenerów, zabezpieczania rur lub rurociągów w środowisku zakwalifikowanym jako zagrożone wybuchem nie jest dla nas obcy.

Od lat dostarczamy naszym Klientom sprawdzone rozwiązania - grzejniki elektryczne, nagrzewnice, kable grzejne, termostaty, promienniki itp.
W zeszłym roku nawiązaliśmy współpracę z firmę SA EQUIP, która oferuje przenośne urządzenia do pracy w szczególnie trudnych warunkach, w strefach zagrożenia wybuchem.
Wentylator SA Cyclone to idealne rozwiązanie dla zapewnienia bezpiecznej pracy w trudnych warunkach. Więcej informacji o wentylatorze przenośnym do pracy w strefach Ex znajdziecie na naszym blogu na stronie głównej www.tom-el.com.pl. Zapraszamy.
Czytaj dalej na : https://tom-el.com.pl/blog/bezpieczenstwo-pracy-w-strefach-ex-przenosne-wentylatory-przeznaczone-do-...


Grzejniki nurnikowe, grzałki zanurzeniowe - immersyjne

Grzejniki nurnikowe (immersyjne) w wykonaniu przeciwwybuchowym typu D-8640/D-8660/D-8680

Dla obszarów zagrożonych wybuchem, opracowano urządzenia grzejne w wykonaniu przeciwwybuchowym Ex ’de’ zgodnie z normami EN-IEC 60079-0, EN-IEC 60079-1, EN 60079-7 i EN-IEC 60079-31,certyfikowane przez niezależny instytut badawczy ISSeP.
Grzejniki znajdują zastosowanie do ogrzewania mediów ciekłych, gazowych, jak również ciał stałych.
Grzejniki nurnikowe dostępne są z połączeniem kołnierzowym jak również gwintowanym.

Więcej informacji - https://tom-el.com.pl/kategoria-produktu/grzalki-immersyjne/


Grzejniki olejowe ścienne o stopniu ochrony IP57 do obiektów przemysłowych

Grzejniki charakteryzują się:

 • prostym montażem, łatwą konserwacją i  długą żywotnością  
 • równomierną temperaturą na całej powierzchni grzejnika
 • bezpieczeństwem użytkowania, bez ryzyka pożaru (temperatura powierzchni maksymalnie 80 ° C
 • cichą pracą, nie ma ruchomych części
 • są bryzgoszczelne
 • nie gromadzą kurzu i są łatwe do utrzymania czystości

 
Grzejniki posiadają stopień ochrony IP 57  są polecane do stosowania w otoczeniu zagrożonym niebezpieczeństwem pożaru, w obiektach przemysłowych  i rolnych.

Grzejniki konwekcyjne CONVECTOR GE z termostatem elektronicznym o stopniu ochrony IP45

Grzejniki konwektorowe wyróżniają się prostą obsługą, bezgłośną pracą, solidną konstrukcją, szybkim czasem nagrzewania oraz przystępną ceną. Dostępne w dwóch wersjach: o wysokości 20cm lub 40cm. Producent gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania oraz możliwości zastosowania grzejników w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych, przedszkolach oraz obiektach służby zdrowia. 

Grzejniki konwekcyjne CONVECTOR GE z termostatem elektronicznym o stopniu ochrony IP45

Grzejniki do obudów AKP w wykonaniu Ex

Grzejniki przewidziane są do pracy w strefach zagrożenia wybuchem jako elementy grzejne zapewniające ochronę przed kondensacją wilgoci oraz zamarzaniem urządzeń zainstalowanych w obudowach analizatorów, przetworników oraz rozdzielnicach elektrycznych

Grzejniki kolumnowe do stref zagrożonych wybuchem Ex

Przeciwwybuchowe grzejniki kolumnowe SR 8600 charakteryzują się one niewielkimi rozmiarami, przeznaczone są do ogrzewania
pomieszczeń zagrożonych wybuchem gazów i par cieczy palnych.  Materiał - blacha stalowa lakierowana. Grzejniki wypełnione są  mieszanką wody i glikolu.

Wyposażone w zabezpieczenie termiczne oraz w ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa.

Grzejniki elektryczne nierdzewne i kwasoodporne

Użebrowane grzejniki elektryczne RRH przeznaczone są wyłącznie do stosowania w obiektach przemysłowych.

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, grzejniki znalazły zastosowanie:

 • w zakładach przemysłu spożywczego, 
 • browarach, 
 • zakładach chemicznych, 
 • oczyszczalniach ścieków, 
 • myjniach samochodowych, 
 • sortowniach odpadów itp.

Dzięki wysokiemu stopniowi ochrony IP66 mogą  być stosowane w pomieszczeniach wilgotnych: do ogrzewania magazynów, szybów windowych, hydroforni, przepompowni ścieków, magazynów środków chemicznych itp.

Grzejniki RRH V4A można również stosować w pomieszczeniach gdzie wstępuje środowisko silnie korozyjne i agresywne  (wykonanie ze stali kwasoodpornej). Grzejniki dostępne są w dwóch wersjach: jako nisko i wysokotemperaturowe. Mogą być dostarczone w wersji z zabudowanym termostatem, bez termostatu oraz 3 stopniowym przełącznikiem mocy.

Ogrzewanie elektryczne biur, sklepów, magazynów

kurtyny powietrzne, nagrzewnice powietrzne, grzejniki elektryczne, grzejniki kanałowe, ogrzewanie podłogowe, maty grzejne, kable grzewcze