Ogrzewanie kontenerów – jakie grzejniki polecamy i dlaczego?

Kontenery wymagają zastosowania wydajnego i bezpiecznego ogrzewania dobranego w zależności od przeznaczenia kontenera. Dotyczy to m.in. kontenerów mieszkalnych, biurowych czy też specjalnego przeznaczenia.

Ogrzewanie kontenerów

Ogrzewanie w kontenerach zawsze dobieramy kierując się ich przeznaczeniem. Zupełnie inne grzejniki polecimy do kontenerów mieszkalnych niż do kontenerów przemysłowych. Przy doborze musimy kierować się specyfiką ogrzewanego kontenera, wymaganiami technicznymi oraz jego przeznaczeniem. Pozwoli to nam wybrać odpowiedni i bezpieczny system grzejny.

Kontenery mieszkalne i biurowe

Mieszkania i biura w kontenerach organizowane są m.in. na placach budowy, zarówno w przypadku realizacji inwestycji przemysłowych jak i developerskich. Sprawdzonym i polecanym przez nas wyborem przy tego typu obiektach jest ogrzewanie elektryczne. Najlepszym sposobem ogrzewania jest zastosowanie elektrycznych grzejników konwektorowych.

Biorąc pod uwagę tymczasowy charakter kontenerów mieszkalnych i biurowych na placach budowy, najczęściej stosuje się w nich elektryczne grzejniki, dobierając moc grzejników do rozmiarów kontenera, izolacji cieplnej oraz żadanej temperatury. Polecamy grzejniki : T17 Pro, Basic Pro, T18 ED, Atlantic F127, TWSE, TWSC.

Kontenery przemysłowe specjalnego przeznaczenia

Inną grupę kontenerów stanowią kontenery wykorzystywane w przemyśle na przykład do magazynowania produktów, półproduktów czy kontenery technologiczne. Dobierając ogrzewanie elektryczne do tego typu kontenerów musimy zapoznać się z ich specyfiką i szczególnymi wymaganiami, jakie muszą spełniać urządzenia w nich instalowane. Za dopuszczenie do użytkowania wszystkich urządzeń na terenach zakładów przemysłowych odpowiada Inspektor nadzoru i to on powinien określić wymagania. szczególnie jeśli kontenery znajdują się w strefach zagrożenia wybuchem lub substancje w nich przechowywane mają właściwości wybuchowe. To sprawia, że wybrany system ogrzewania powinien posiadać certyfikaty potwierdzające możliwość zastosowania go do pracy w warunkach zagrożenia wybuchem. W tego typu kontenerach doskonale sprawdzają się rurowe grzejniki ERB ze stali malowanej epoksydowo lub nierdzewnej, które są przeznaczone do pracy w strefach zagrożonych wybuchem. Zastosowanie tego typu grzejników wymagane jest przez przepisy polskiego prawa i inwestor powinien bezwzględnie się do tego zastosować.

Z kolei w kontenerach technicznych instalujemy grzejniki w zależności od wymagań konkretnej infrastruktury na przykład  w infrastrukturze technicznej lotnisk, zakładach przemysłowych oczyszczalniach, stacjach uzdatniania wody itp. To ona determinuje rodzaj grzejników jakie możemy zastosować do ich ogrzewania. Zawsze musimy wracać uwagę na środowisko i warunki w nim panujące. Środowisko korozyjne powoduje konieczność zastosowania grzejników ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej np. RRH, RRH V4A, TWSC.

Nagrzewnice

 W naszej ofercie posiadamy również  nagrzewnice i inne produkty przeznaczone do: stref zagrożonych wybuchem, pomieszczeń mieszalnych i biurowych, obiektów przemysłowych, kontenerów morskich oraz do pracy w środowiskach agresywnych i korozyjnych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Współpracujemy  od lat wyłącznie z zaufanymi producentami rozwiązań przemysłowych. W przypadku wątpliwości zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.
Bezpieczeństwo pracy w strefach Ex - wentylatory przenośne

Temat ogrzewania  pomieszczeń, ogrzewania kontenerów, zabezpieczania rur lub rurociągów w środowisku zakwalifikowanym jako zagrożone wybuchem nie jest dla nas obcy.

Od lat dostarczamy naszym Klientom sprawdzone rozwiązania - grzejniki elektryczne, nagrzewnice, kable grzejne, termostaty, promienniki itp.
W zeszłym roku nawiązaliśmy współpracę z firmę SA EQUIP, która oferuje przenośne urządzenia do pracy w szczególnie trudnych warunkach, w strefach zagrożenia wybuchem.
Wentylator SA Cyclone to idealne rozwiązanie dla zapewnienia bezpiecznej pracy w trudnych warunkach. Więcej informacji o wentylatorze przenośnym do pracy w strefach Ex znajdziecie na naszym blogu na stronie głównej www.tom-el.com.pl. Zapraszamy.
Czytaj dalej na : https://tom-el.com.pl/blog/bezpieczenstwo-pracy-w-strefach-ex-przenosne-wentylatory-przeznaczone-do-...


Dlaczego w przemyśle warto stosować grzejniki nierdzewne lub kwasoodporne?

Grzejniki przeznaczone do zastosowania w obiektach przemysłowych muszą spełniać określone
wymagania z zakresu oddziaływanie środków korozyjnych występujących w powietrzu lub otoczeniu, a także wysokiej wilgotności powietrza.
Wymagania te spełniają grzejniki RRH ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej.


Grzejniki nierdzewne i kwasoodporne w przemyśle — zastosowanie
Elektryczne grzejniki ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej zalecane są do stosowania w obiektach przemysłowych, takich jak np.

zakłady produkcyjne w branży spożywczej,
zakłady chemiczne,
oczyszczalnie ścieków,
sortownie odpadów,
przepompownie,
zakłady browarnicze itd.
Mogą stanowić istotny element systemu ogrzewania w hangarach, szybach windowych, myjniach samochodowych, hydroforniach, myjniach samochodowych.
Z powodzeniem mogą być zamontowane w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgoci (stopień ochrony IP66).

Do ich produkcji wykorzystuje się stal nierdzewną (typ RRH) lub kwasoodporną (typ RRH V4A), która zapewnia długotrwałą i bezawaryjną pracę nawet w otoczeniu korozyjnym lub wilgotnym. Stal kwasoodporna zapewnia wysoką odporność na działanie substancji takich jak kwasy i zasady.
Takie grzejniki sprawdzą się wszędzie tam, gdzie panuje wyjątkowo silnie agresywna atmosfera, np. chlorowanie czy galwanizacja. Oferowane przez naszą firmę grzejniki występują w wersji nisko i wysokotemperaturowej.
Grzejniki niskotemperaturowe osiągają temperaturę powierzchni grzejnika do 90 stopni, a wysokotemperaturowe do ok. 220 stopni. Wariant wysokotemperaturowy polecany jest do instalacji w pomieszczeniach, z których korzysta niewielka liczba pracowników po przeszkoleniu. W przypadku pomieszczeń przeznaczonych do użytku większej liczby osób niezbędne jest spełnienie określonych wymagań lub zastosowanie wariantu niskotemperaturowego lub zastosowanie osłon.
W zależności od modelu grzejniki mogą posiadać termostat lub 3-stopniowy przełącznik mocy (dostępne są też warianty bez termostatu). Do grzejników wysokotemperaturowych dostępne są również osłony SK i SSK ze stali kwasoodpornej.Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, obejmującą szeroki asortyment grzejników przeznaczonych do zastosowania w obiektach przemysłowych. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.

Ogrzewanie pomieszczeń w strefach zagrożonych wybuchem za pomocą nagrzewnic elektrycznych VLEx

Ogrzewanie ciepłym powietrzem to idealne rozwiązanie do dużych obiektów o charakterze produkcyjnym, warsztatów, magazynów. Ten system ogrzewania wyróżnia się wyjątkową prostotą budowy i montażu, bez rozbudowanych instalacji oraz doskonałą efektywnością. Stosując nagrzewnice powietrza zapewniamy szybkie osiągnięcie żądanej temperatury. Ogrzewać możemy całe pomieszczenia i może to być jedyne źródło ciepła albo możemy stosować nagrzewnice jako dodatkowe ogrzewanie, również punktowe. Nagrzewnice to urządzenia grzewczo-wentylacyjne, są one w stanie szybko nagrzać dane miejsce. Skuteczność zawdzięczają wentylatorowi, który wymusza obieg powietrza i jego równomierne rozprowadzenie. Nagrzewnice powietrza VLEx w wykonaniu przeciwwybuchowym zostały zaprojektowane specjalnie do zastosowań przemysłowych w i są idealne do  stosowania w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem gazów i par cieczy palnych grupy wybuchowości: IIA, IIB, IIC i klasie temperaturowej T3.

Czytaj dalej na www.tom-el.com.pl - Ogrzewanie pomieszczeń w strefach zagrożonych wybuchem za pomocą nagrzewnic elektrycznych VLEx

Grzejniki nurnikowe, grzałki zanurzeniowe - immersyjne

Grzejniki nurnikowe (immersyjne) w wykonaniu przeciwwybuchowym typu D-8640/D-8660/D-8680

Dla obszarów zagrożonych wybuchem, opracowano urządzenia grzejne w wykonaniu przeciwwybuchowym Ex ’de’ zgodnie z normami EN-IEC 60079-0, EN-IEC 60079-1, EN 60079-7 i EN-IEC 60079-31,certyfikowane przez niezależny instytut badawczy ISSeP.
Grzejniki znajdują zastosowanie do ogrzewania mediów ciekłych, gazowych, jak również ciał stałych.
Grzejniki nurnikowe dostępne są z połączeniem kołnierzowym jak również gwintowanym.

Więcej informacji - https://tom-el.com.pl/kategoria-produktu/grzalki-immersyjne/


Grzejniki olejowe ścienne o stopniu ochrony IP57 do obiektów przemysłowych

Grzejniki charakteryzują się:

  • prostym montażem, łatwą konserwacją i  długą żywotnością  
  • równomierną temperaturą na całej powierzchni grzejnika
  • bezpieczeństwem użytkowania, bez ryzyka pożaru (temperatura powierzchni maksymalnie 80 ° C
  • cichą pracą, nie ma ruchomych części
  • są bryzgoszczelne
  • nie gromadzą kurzu i są łatwe do utrzymania czystości

 
Grzejniki posiadają stopień ochrony IP 57  są polecane do stosowania w otoczeniu zagrożonym niebezpieczeństwem pożaru, w obiektach przemysłowych  i rolnych.

Grzejniki konwekcyjne CONVECTOR GE z termostatem elektronicznym o stopniu ochrony IP45

Grzejniki konwektorowe wyróżniają się prostą obsługą, bezgłośną pracą, solidną konstrukcją, szybkim czasem nagrzewania oraz przystępną ceną. Dostępne w dwóch wersjach: o wysokości 20cm lub 40cm. Producent gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania oraz możliwości zastosowania grzejników w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych, przedszkolach oraz obiektach służby zdrowia. 

Grzejniki konwekcyjne CONVECTOR GE z termostatem elektronicznym o stopniu ochrony IP45

Grzejniki do obudów AKP w wykonaniu Ex

Grzejniki przewidziane są do pracy w strefach zagrożenia wybuchem jako elementy grzejne zapewniające ochronę przed kondensacją wilgoci oraz zamarzaniem urządzeń zainstalowanych w obudowach analizatorów, przetworników oraz rozdzielnicach elektrycznych

Grzejniki kolumnowe do stref zagrożonych wybuchem Ex

Przeciwwybuchowe grzejniki kolumnowe SR 8600 charakteryzują się one niewielkimi rozmiarami, przeznaczone są do ogrzewania
pomieszczeń zagrożonych wybuchem gazów i par cieczy palnych.  Materiał - blacha stalowa lakierowana. Grzejniki wypełnione są  mieszanką wody i glikolu.

Wyposażone w zabezpieczenie termiczne oraz w ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa.

Ogrzewanie elektryczne biur, sklepów, magazynów

kurtyny powietrzne, nagrzewnice powietrzne, grzejniki elektryczne, grzejniki kanałowe, ogrzewanie podłogowe, maty grzejne, kable grzewcze